پنج دلیل که لیورپول می تواند قهرمان شود


شهر منچستر با 9 امتیاز اختلاف در صدر لیگ برتر و 1.152/13 برای حفظ عنوان. این شکافی است که بیشتر مردم در نظر دارند غیر قابل غلبه و یکی که به پپ گواردیولا اجازه داد تا امتیازات را از دست بدهد، روز شنبه مقابل ساوتهمپتون از دست داد. او در مورد رهبری آنها راحت است، احتمالاً دلیل خوبی دارد.

اما یک وجود دارد لغزش امید این بدان معناست که ما پایانی دراماتیک برای فصل 2021/22 خواهیم داشت شانس لیورپول از 7.06/1 برای قهرمانی در لیگ برتر شاید کمی طولانی باشد

همانطور که ساوتهمپتون در آخر هفته نشان داد، می توان سیتی را شکست داد و از آنها امتیاز گرفت.

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا، با کمی شانس، ممکن است رقابت قهرمانی به پایان نرسد…

1) تیم های سطح متوسط ​​می توانند سرعت سیتی را کاهش دهند

تیم پپ گواردیولا از نظر تاکتیکی آنقدر که تصور می شود بی نقص نیستند. یک روند قابل توجه از 11 برد متوالی، روایت من سیتی را در بهترین حالت خود در دوران سنتوریون قرار داده است، اما چندین برد وجود داشت. نتایج خوش شانسی در آن سکانسی که می توانست نتیجه ای کاملاً متفاوت برای ما بگذارد.

الگویی که ساوتهمپتون دنبال کرد تا با شایستگی برای دومین بار در این فصل از من سیتی امتیاز بگیرد، توسط وولوز، استون ویلا و وستهم نیز استفاده شده بود. بدشانس از دست دادن با یک گل در هفته های اخیر. ایده ای که سایرین در تیم های سطح متوسط ​​لیگ برتر می توانند با موفقیت در چهار ماه پایانی فصل دنبال کنند، نسبتاً ساده است.

قدیسان در یک عقب نشستند 4-4-2 این ترکیب، از اعمال فشار بر مدافعان میانی سیتی امتناع می‌ورزد، اما همچنین مطمئن می‌شود که آنها مستقیماً به تیم سوم خود باز نمی‌گردند. ساوتهمپتون با محکم نگه داشتن در یک میانی فشرده و با استفاده از شکل آنها برای احاطه کردن رودری، سیتی را مجبور کرد فوتبال کند بی ضرر از بال ها ساخته شده است.

READ  نکات برنلی و چلسی - در تورف مور گل کم کنید

سیتی هنوز هستند آسیب پذیر زمانی که تیم دیگر برنامه مشخصی داشته باشد و توانایی ضدحمله بدون ترس را داشته باشد.

2) فقدان مهاجم همچنان یک مشکل جزئی است

در حالی که بسیاری از کارشناسان تصمیم گرفته اند که سیستم بدون مهاجم گواردیولا یک نبوغ تاکتیکی است، اما همچنان یک مشکل (کوچک) است. وقتی تیم‌هایی مانند ساوتهمپتون، وولوز یا ویلا در ترکیبی عمیق ثابت نگه می‌دارند، سیتی فاقد آن دونده نفوذی در پشت سر و پایان بالینی مهاجمی است که بتواند موقعیت‌های نیمه‌فرست را به گل تبدیل کند.

این امر به ویژه در دیدار شنبه مقابل ساوتهمپتون آشکار بود جک گریلیش مکرراً به عنوان 9 کاذب کوتاه آمدند، و به مدافعان قدیس اجازه داد تا موقعیت خود را حفظ کنند و مراقب رویدادهایی باشند که تقریباً منحصراً در مقابل آنها رخ می دهد.

نکته قابل توجه گلزنی سیتی است یک یا چند هدف در چهار بازی از هشت بازی اخیر خود در لیگ برتر و در مجموع در هشت بازی. تیم گواردیولا یا با اختلافی راحت پیروز می‌شود یا در بازی‌ها شکست می‌خورد، و در حالی که بردن زشت – یا حداقل گرفتن موقعیت‌های نادر – نشانه قهرمانی در نظر گرفته می‌شود، به این معنی است که تنها کوچکترین تغییر در شانس می‌تواند به لیورپول فرصت بدهد.

3) لیورپول از تزلزل خود گذشته است

به نظر می رسد مشکلاتی که لیورپول در زمستان داشت در گذشته بوده است. برد 3-1 مقابل کریستال پالاس در نیمه دوم هنوز کمی متزلزل بود، اما یورگن کلوپ درست بود که نتیجه را به عنوان یک نتیجه توصیف کرد. لحظه بزرگ در فصل خود از اینجا، با بازگشت محمد صلاح و سادیو مانه، لیورپول باید از تزلزل خود عبور کند.

READ  من یونایتد و آرسنال: میزبان اولین برد خانگی خود را بدست آورد

تنها تفاوت بین لیورپول در این فصل و تیمی که در فصل 2020/20 عنوان قهرمانی را کسب کرد، استحکام دفاعی است، تیم کلوپ در این فصل به طرز عجیبی در روی ضدحمله قرار می گیرد – همانطور که پالاس با توپ های متعدد پشت سر ثابت کرد. ویرجیل ون دایک همان بازیکن از مصدومیت برنگشته است و این تهدید می کند که فصل آنها را از مسیر خارج کند.

لیورپول در شش بازی از هشت بازی لیگ برتر که در این فصل پیروز نشده است، دو گل یا بیشتر دریافت کرده است، از جمله تساوی 3-3 و سه تساوی 2-2. واضح است که مسئله گلزنی نیست. اگر کلوپ خط دفاعی را فقط چند یارد کاهش دهد، آنگاه این شکاف در زره آنها قابل ترمیم است.

4) شکاف کوچکتر از آن چیزی است که به نظر می رسد

همه موارد فوق به این دلیل ساده مرتبط هستند که برتری من سیتی در صدر از آن چیزی که ممکن است به نظر برسد، متزلزل تر است. اگر لیورپول در بازی‌های خود پیروز شود، این فاصله از بین خواهد رفت تا شش. با توجه به اینکه لیورپول هنوز در ماه آوریل در اتحاد با من سیتی بازی می کند، تنها یک نوسان سه امتیازی قبل از آن دیدار برای دو باشگاه کافی است.

به عبارت دیگر، لیورپول تنها باید در 8 بازی بین‌المللی از من سیتی بهتر عمل کند. سه امتیاز برای از بین بردن برتری گواردیولا. اگر قرار باشد این اتفاق بیفتد، احتمالا در اوایل بهار خواهد بود.

5) دویدن سخت در ماه مارس می تواند شاهد نوسان امتیاز باشد

READ  زنبورهای عسل می توانند انتقام رقبای خود در لندن ، فولام را بگیرند

اگر لیورپول بتواند مجموعه ای از بردها را در کنار هم به دست آورد و در فاصله شش امتیازی باقی بماند، سیتی ممکن است در طول مسابقات فوریه و مارس که نسبتاً به نظر می رسد فشار را احساس کند. دشوار.

بین دو بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل اسپورتینگ – بازی‌هایی که به معنای آغاز “پایان کاری” فصل هستند – من سیتی روبه‌رو می‌شود. تاتنهام در خانه، سپس به گودیسون پارک سفر کنید تا با یک تیم اورتون که ممکن است تحت نظر یک سرمربی جدید همکاری کند، بازی کنید و در نهایت از منچستریونایتد در اتحاد استقبال کنید.

پس از آن طلسم، وستهم خارج از خانه و لیورپول در خانه بدون شک تنها دو دیداری هستند که تیم گواردیولا را به دردسر می اندازند. با این وجود، تا اواسط مارس جدول لیگ برتر ممکن است ظاهر شود بسیار متفاوت.

با شانس طولانی، ارزش یک ضربه کوچک به لیورپول را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *