10/1 پاتر می تواند پوچتینوی بعدی باشد


تابستان مضحک تاتنهام هاتسپور ادامه دارد. دو ماه می شود که ژوزه مورینیو اخراج شده است یک هفته قبل از اینکه بتواند خلاصه خود را با قهرمانی در جام لیگ برآورده کند ، اما زمان عجیب این اخراج به خوبی تحت تأثیر قرار گرفته است بهم ریخته که به دنبال

وقتی دانیل لوی استخدام کرد فابیو پاراتیچی از آنجا که مدیرعامل جدید فوتبال این باشگاه ، رئیس اسپرز اعتراف کرد که توانایی برخورد با فوتبال را ندارد. و هنوز در عرض یک هفته از انتصاب (پاراتیچی رسما کار خود را تا اول ژوئیه آغاز نمی کند) اسپرز از طریق سه نامزد مدیریتی سوخته است.

شکار مدیر مصیبت بار

ابتدا یک معامله بالقوه برای آنتونیو کونته مشتاق و علاقه مند به نتیجه رسید. سپس Paratici توجه خود را به یک مورد علاقه شخصی Paulo Fonseca معطوف کرد ، اما فقط در صورت علاقه شخصی تر جنارو گتوزو به بازار آمد پس از اتحاد هواداران در مخالفت با انتصاب مردی با سابقه اظهارات جنسیتی ، همجنسگرایانه و نژادپرستانه ، اسپرز علاقه خود را کنار گذاشته است.

آنها دوباره به مربع یک برگشته اند: شرمنده، بدون برنامه ، و با قول لوی برای استخدام شخصی “که ارزشهای او منعکس کننده ارزشهای باشگاه بزرگ ما است” و به دنبال جستجوی پراکنده برای مدیر بعدی ، فوتبال “جریان آزاد ، هجومی و سرگرم کننده” را بازی می دهد. گتوزو هیچ یک از معیارها را برآورده نکرد. پاراتیچی از قبل نسبت به کارمندان خود غریب ، پوسته پوسته و شاید حتی بی وفا به نظر می رسد.

در تاتنهام چند هفته فاجعه بار بوده است ، اما این به معنای فاجعه نیست.

علی رغم ناکامی در فرود آمدن به کونته ، فونسکا ، گتوزو ، اریک ده هاگ ، برندان راجرز ، هانسی فلیک یا مائوریسیو پوچتینو ، هنوز یک مرد وجود دارد که تمام مدت در دسترس بود و به اشتباه او را نادیده گرفت: گراهام پاتر.

READ  ورنر می تواند آبی ها را در راه پیروزی قرار دهد

لوی باید فروتنی نشان دهد

Potter ممکن است به خصوص هیجان انگیز نباشد و مطمئناً با کالیبرهای نامی که لوی از زمان عزیمت مورینیو در تعقیب بوده است ، جور در نمی آید ، اما به هر طریق دیگر جعبه ها را تیک می زند. در حقیقت ، تواضعی که برای لوی و پاراتیچی لازم است تا پاتر را در این مقطع منصوب کنند ، دقیقاً همان چیزی است که پس از تلاش های فاجعه آمیز لوی در چند سال گذشته برای رفتار با تاتنهام مانند یک ابر باشگاه بزرگ ، مورد نیاز است.

پوچتینو معجزه کرد در اسپرز و بارها و بارها تارهای محکم لوی ناامید شد زیرا رئیس تاتنهام با گستاخی تصور کرد که این تیم در سطح خود عمل می کند ، نه به طور قابل توجهی بالاتر از آن. لوی ، که نتوانسته بود لحظه ای نسل خود را برای شانه خالی کردن با نخبگان سرمایه گذاری کند ، با فرض وجود اعتبار جدید این باشگاه مستقل از نبوغ مسئول ، پوچتینو را اخراج و مورینیو را به امید تأمین این جایگاه استخدام کرد.

پس از رد شدن توسط بسیاری از مدیران ارشد بازی در طی دو ماه گذشته ، وقت آن رسیده است که لوی خطای اولیه خود را بپذیرد و یک بار دیگر به دنبال کشف چیز بزرگ بعدی باشد ، نه اینکه مانند یک فوق کلوپ متلاطم عمل کند که قادر به جستجوی سوپرا مربی به مربی فوق العاده مانند چلسی رقیب. او به آن نیاز دارد فروتنی.

xG برایتون نشان می دهد که پاتر معامله واقعی است

READ  نکات برایتون و لیدز - مصیبت های مرغ دریایی در درگیری تلویزیونی ادامه دارد

پاسخ پاتر است. مدیر برایتون و هوو آلبیون ممکن است هیچ موفقیت ملموسی برای نام خود در فوتبال انگلیس نداشته باشد اما انسجام تاکتیکی تیمش ، قوام عملکرد آنها و آمارهای اساسی همه به یک مربی عالی اشاره می کنند که فقط منتظر فرصت است تا نشان دهد چه کاری می تواند با بازیکنان برتر انجام دهد.

مطابق با understat.com، در سال 2020/21 xPoints برایتون (با استفاده از xG برای و xG در مقابل در هر بازی محاسبه می شود) 20 بیشتر از امتیاز واقعی آنها 41 و پنجمین بالاترین در بخش پشت سر منچسترسیتی ، چلسی ، لیورپول و منچستر یونایتد. به عبارت دیگر ، آنها موقعیت های زیادی ایجاد کردند و به طور درخشان دفاع کردند – اما فقط نمی توانستند مهره آخر را بر حرکات خود بگذارند.

بهترین گلزن آنها در لیگ برتر بود نیل موپای – بازیکنی بسیار ناامیدکننده و با تصمیم گیری ضعیف – در هشت ، به دنبال آن دنی ولبک در شش. اگر پاتر موفق به امضا شده بود اولی واتکینز در تابستان (او استون ویلا را برای کار با دین اسمیت ، مدیر سابق برنتفورد انتخاب کرد) پس واقعاً می توانیم تصور کنیم که برایتون در ده بالا کار می کرد.

ده برتر با برایتون فوراً به پایان می رسد مقایسه کنید بین آخرین فصل پاتر و پوچتینو در ساوتهمپتون ، زمانی که او هشتم شد. در سال 2014 کارشناسان به درستی از جزئیات تاکتیکی پوچتینو در سطح بالاتر استفاده می کردند. اگر پاتر فقط مهاجمی بهتر در باشگاه داشت ، دقیقاً همان حرف را در مورد او می زدیم.

READ  فولام و لیورپول: حمله قهرمانان برای آشکار کردن نقاط ضعف میزبان

از نظر زیبایی شناختی ، پاتر یک سبک گسترده در حمله به فوتبال را بازی می کند که همه موارد را دارد نشانه های یک تیم پوچتینو: فشار زیاد ، شکل تیمی ماهرانه و بازی با مالکیت زیبا که موقعیت های زیادی ایجاد می کند.

او متناسب با تک تک نیازهای لوی است ، با این تفاوت که در بازی نام بزرگی نیست و از این رو منشی رئیس را ماساژ نمی دهد..

پوچتینو البته نام بزرگی هم نبود. این سطحی است که تاتنهام در آن قرار دارد: استخدام و خرید تازه وارد. لوی هرچه زودتر متوجه شود که بهتر است ، زیرا قرار ایده آل – جوان ، بلند پرواز ، از نظر تاکتیکی زیرک ، مقصد اوج ، پوچتینوی بعدی – در چهره او خیره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *