چرا هاجسون می تواند واتفورد را نجات دهد؟


انتصاب واتفورد از روی هاجسون همه را غافلگیر کرده است سرمربی سابق تیم ملی انگلیس به نظر می رسید تابستان گذشته در هنگام ترک کریستال پالاس بازنشسته شد یا حداقل به سمت یک نقش مشاوره ای کم نیاز کنار رفت و با این حال او این هفته جانشین کلودیو رانیری شد تا یکی از وظایف خود را بر عهده بگیرد. سخت ترین شغل ها.

رانیری تنها دو بازی از 14 بازی خود را به عنوان سرمربی پیروز کرد تصدی بدبختی که عاری از هرگونه کار معناداری بود و پس از 8 شکست از 9 شکست، با شکست تحقیرآمیز 3-0 توسط نوریچ سیتی به پایان رسید.

شکل دادن به این تیم کار آسانی نخواهد بود، اما با توجه به موفقیت های گذشته هاجسون در باشگاه های در معرض خطر سقوط، او ممکن است تبدیل به یک بازیکن بسیار خوب شود. قرار زیرکانه. شباهت هایی بین وضعیت بد واتفورد و فولام در دسامبر 2007 وجود دارد، زمانی که هاجسون با تنها دو برد در تمام فصل، در رده هجدهم جدول قرار گرفت.

هاجسون البته در ادامه فولام را به یک باشگاه نیمه اول تبدیل کرد و آنها را به فینال لیگ اروپا رساند. زمان او در واتفورد بسیار کوتاه تر و کمتر دراماتیک خواهد بود، اما با این وجود موفقیت او در کریون کوتیج، همراه با تغییرات اخیر در کریستال پالاس و وست بروم، به هواداران واتفورد انگیزه می دهد. خوش بینی.

در اینجا دلیلی وجود دارد که او ممکن است آنها را حفظ کند:

سازمان دفاعی چیزی است که واتفورد به آن نیاز دارد

هاجسون یک مربی بسیار دفاعی است. این مرد 74 ساله در طول حرفه طولانی خود در مدیریت، با صرف ساعت ها و ساعت ها در میدان تمرینی برای حفاری موقعیت دفاعی، با ایده اولیه شروع کرده است. خیلی عمیق بشین در دو کرانه چهار تایی و به هم زدن و رد کردن فضای اطراف محوطه جریمه.

READ  منچستریونایتد با درخشش چلسی، لیورپول و سیتی به سولسشر می گوید

اگرچه از نظر تاریخی هشت یا نه بازی طول کشیده است تا همه چیز کلیک کند – زمانی که واتفورد ندارد – این حداقل منطقه ای است که واتفورد بیشتر به تمرکز نیاز دارد. آنها تحت نظر رانیری به طرز وحشتناکی نشتی داشتند و به ترتیب تقریباً تصادفی بازی می کردند، زیرا حریفان به راحتی سوراخ هایی را در یک شکل غیرفشرده ایجاد می کردند که نشان دهنده کمبود ایتالیایی بود. جزئیات تاکتیکی.

بازیکنان واتفورد قبلا تجربه یک شوک فرهنگی در روز اول هاجسون به همراه دستیارش ری لوینگتون، تا زمانی که حرکاتشان در حافظه عضلانی حک شود، کمال دفاعی را طلب خواهند کرد.

تاکتیک های هاجسون از تلاش های شیسکو تقلید می کند

برای رهایی از مشکل واتفورد از یک مدل تاکتیکی قدیمی استفاده خواهد شد. هاجسون همیشه یک را مستقر می کند ترکیب تخت 4-4-2 که با آن شکل عمیق شروع می شود، واگذاری مالکیت و فریب دادن حریف به جلو، و به دنبال ضد حمله با فوتبال مستقیم و بلند با استفاده از یک مرد هدف و وینگرهای سریع است.

واتفورد تعادل مناسبی در ترکیب خود دارد تا به این شکل بازی کند، همانطور که در چند بازی آخر زیر نظر شیسکو مونوز به آن اشاره شد. پس از شروع مبارزات انتخاباتی به شکل گسترده تر، اسپانیایی در میانه گذار به سمت یک حرکت بیشتر بود. ساختار فروتن وقتی خانواده پوزو ماشه را فشار دادند. او بدشانس بود که از هورنتز با هفت امتیاز از هفت بازی اخراج شد.

ما تازه شروع به دیدن شاخه های سبز از تغییر استراتژی کرده بودیم، با امانوئل دنیس و اسماعیلا سار به عنوان وینگرهای سنتی از مهارت های دریبلینگ خود برای جلو بردن واتفورد در وقت استراحت استفاده می کنند. ممکن است مالکان از آمار کم مالکیتی که ارسال می‌کردند ناراحت شده باشند، اما همه اینها بخشی از برنامه بود.

READ  برای بدست آوردن برد روی ذخایر رالف بانکی نکنید

و این طرح دوباره در زمان هاجسون خواهد بود. او از استفاده از جاش کینگ به عنوان یک لذت می برد آدم مورد نظر برای نگه داشتن توپ، و بدون شک از سار، دنیس، ژائو پدرو و کن سما بهترین بهره را خواهد برد – گروهی از وینگرهای حیله گر که از نقش های ساده شده زیر نظر هاجسون سود خواهند برد.

رویکرد عملی می تواند بازیکنان کلیدی را احیا کند

هر کسی که زیر نظر هاجسون بازی کرده است، می گوید که او یک انگیزه دهنده خوب، باز و صادق با بازیکنانش است و در همه بخش ها بسیار سخت کار می کند. او یک مربی عملی با ذهنی باز نسبت به روش های مدرن است و از نزدیک با آن کار می کند تحلیلگران داده برای پیدا کردن یک لبه

به عبارت دیگر، او برای دریافت بسته دستمزد به جاده Vicarage نمی رسد و مانند رانیری عقب نخواهد نشست. این توجه به جزئیات باید کمک کند یک اتاق رختکن را احیا کنید گزارش شده است که کمی سمی شده است، به ویژه دنیس متهم به بازی نکردن برای تیم است، زیرا او از یک طلسم فرم ضعیف رنج می برد.

بازیکنان ممکن است از تمرینات تکراری یا تمرکز بر دفاع بیش از هر چیز دیگر لذت نبرند، اما اگر نتایج شروع به تغییر کرد، پس از داشتن یک بازی دوست داشتنی و مدیر ارتباطی مسئول باید تیم را دور هم جمع کند.

لیست فیکسچر مهربان باید به هاجسون کمک کند

هاجسون تنها یکی از هشت بازی اول خود را در کریستال پالاس و یکی از ده بازی اول خود را در فولام برد، در حالی که عادت همیشگی خود را برای شروع آهسته شروع کرد (به استثنای وست بروم که سه بازی اول خود را در لیگ برتر برد) . هواداران واتفورد ممکن است نگران این موضوع باشند، اما یک برنامه خوب باعث می‌شود که این اتفاق بیفتد پرش مدیر جدید احتمال بیشتری دارد

READ  اسپرز و برایتون در بازی هفته 22 دربی را از دست خواهند داد

او با الف شروع می کند سفر به برنلی در حالی که بقیه درگیر جام حذفی هستند، این فرصت را فراهم می کند که فوراً از منطقه سقوط خارج شوند و به همه اعضای باشگاه کمک کند. واتفورد سپس با وست هم (a)، برایتون (h) و استون ویلا (a) بازی می‌کند و از “شش بزرگ” دوری می‌کند تا زمانی که هاجسون چهار هفته در راس این تیم باشد.

واتفورد هنوز هم اورتون، لیدز، برنتفورد و برنلی را دارد تا به ویکاریج رود بیایند و آرسنال تنها تساوی خانگی «شش بزرگ» باقی مانده است. فرصت کافی برای بدست آوردن بردهایی که باید کسب کنند وجود دارد انتصاب هاجسون موفقیت آمیز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.