آرسنال می تواند لیورپول را شکست داده و چهار تیم برتر شود


ممکن است فقط دو هفته به رقابت های 2020/21 فرصت داشته باشیم اما تماشای فقط 180 دقیقه از هر باشگاه کافی است تا شاهد ظهور الگوهای مسابقه برای 4 بالا پایان.

این ممکن است زودرس و بیش از حد چشمگیر به نظر برسد ، گویی که تسلیم بدترین غرایز کوتاه مدت گرایی فوتبال مدرن و اعلام دائمی بحران ها و ناجی ها می شود. اما فوتبال انگلیس در میانه یک سال است انتقال تاکتیکی که به نظر می رسد این ورزش را برای دهه آینده تقسیم می کند ، و ویژگی تعیین کننده “اتوماسیون” – فقط در چند بازی قابل مشاهده است.

در چلسی ، تاتنهام هاتسپور و منچستر یونایتد ، الگوی تاکتیکی این تیم چه از روی توپ و چه از روی توپ ، نسبتاً بداهه است. البته ساختارهایی که در تمرین آموزش داده می شود ، اما فقط در حرکات گسترده ای که به بازیکنان گفته می شود که در روز مسابقه بداهه نوازی کنند. در لیورپول ، منچسترسیتی ، و اکنون آرسنال ، آزار دهنده است توجه به جزئیات ایجاد فشار و فشار بیش از حد ساختار را ایجاد می کند ، تا زمانی که حرکت تنظیم شده در حافظه عضله نقش ببندد.

این رویکرد اخیر این است که چگونه بهترین مربیان جهان تاکتیک های خود را سازماندهی می کنند ، به تیم های خود اجازه می دهد چهار یا پنج حرکت جلوتر فکر کنند ، در هماهنگی کامل جمع شوند و دوباره فشرده شوند و کنترل زمان یک بازی نه از طریق خلاقیت بلکه از طریق اقدامات خودکار. آنها از نوسانات عاطفی و طلسم های همراه با فرم ضعیف عایق هستند ، از این رو 93+ امتیاز لازم برای بالا بردن عنوان قهرمانی لیگ برتر در هر چهار فصل گذشته.

آرسنال تحت هدایت میکل آرتتا هنوز از سطح لیورپول یا من سیتی فاصله دارد ، اما آنها به سمتی می روند که به طور فزاینده آنها را به نظر می رسد شرط خوب برای پایان یافتن در جمع چهار تیم برتر این فصل ، در [2.78].

READ  از مدعیان تا مدعیان تاج و تخت

نگاه به آینده به چگونگی رویکرد آنها دوشنبه لیورپول تا حدودی روشن می کند که چگونه مهارت تاکتیکی مدیر فراتر از موارد مشابه فرانک لمپارد است.

فشار زیاد آرسنال می تواند خطاها را تحمیل کند

در پیروزی 2-1 مقابل لیورپول در ماه ژوئیه ، مسلماً در مقابل تیمی که هیچ کس برای بازی در این فصل بازی نکرد ، آرسنال دو خطای ضعیف دفاعی را به دست آورد. با این حال ، این کار Arteta را بی رحمانه انجام می دهد مطبوعات عالی سازمان یافته سو dis استفاده از این اشتباهات غیر عادی و تصادفی است.

گوش الكساندر لاكازت 1280.jpg

ویرجیل ون دیک توپ را به Alexandre Lacazette داد تا فقط به گل آرسنال برسد مطبوعات انسان به انسان تمام گزینه های ارسال خود را قطع کرده بود ، در حالی که خطای آلیسون با زرق و برق زیاد توسط لاکازت اعلام شد و با شارژ توپ را از اندرو رابرتسون ربود. این نوع سازماندهی ، هدف قرار دادن افراد اصلی در مطبوعات و همچنین اطمینان از فشرده ماندن تیم در بین خطوط ، نمونه ای از کارهایی است که آرتتا از زمان ورود خود انجام داده است.

او سطحی از را نشان داده است پیچیدگی در کار موقعیت به عنوان مثال ، لمپارد در چلسی بسیار فراتر رفته است ، جایی که مطبوعات آنچنان بی نظم هستند و مجبور شدند به راحتی در عمق بنشینند و در هنگام رویارویی با قهرمانان منتظر حمله باشند. آخر هفته گذشته ، لیورپول کم کم چلسی را تسلیم زمین کرد. وقتی آرسنال به آنفیلد بیاید ، آنها اجازه این کار را ندارند.

دوندگان آرسنال می توانند خط بالای لیورپول را بگیرند

چیزی که دارایی ساختار یافته و سوئیچ های تشکیل مایعات را از الگوهای استاد او پپ گواردیولا جدا می کند تمایل مدیر آرسنال به بازی بیشتر است. بازی عمودی. بسته به حریف ، توپچی ها اطمینان حاصل خواهند کرد که در هر زمان دونده های مختلفی وجود دارد که به دنبال دریافت توپ های مستقیم در پشت دفاع حریف هستند ، هر کدام به طور همگام حرکت می کنند تا دوندگی های طعمه ایجاد کنند. اینها می توانند وان دیک یا جو گومز را بچرخانند و بچرخانند.

READ  نکات تاتنهام - آرسنال - توپچی ها آنقدر خوب هستند که بتوانند یک امتیاز بگیرند

این قطعاً همین است لیدز یونایتد هنگامی که دونده های وحشی مارسلو بیلسا ، مدافعان میانی لیورپول را مجبور به موقعیت های ناراحت کننده ای کردند ، توانست این کار را در فصلی آغاز کند. تمایل لیورپول به اجازه دادن به هر دو پست دفاع راست می تواند آنها را در هر دو خط دفاعی سبک کند ، جایی که جایی است پیر امریک اوبامیانگ، بوکایو ساکا ، لاکازت و ویلیان به دنبال دارت خواهند بود.

Aubameyang pointing 1280.jpg

آرتتا مشتاقانه اجازه نمی دهد که تیمش در دام مالکیت بیات قرار گیرد ، و گزینه های انتقال قاطع رو به جلو را به شکل U از پشت باز می کند. او ممکن است تاکنون برای رسیدن به آن با پشتکار تلاش کرده باشد ، اما در مقابل یک تیم لیورپول که مالکیت مالکیت توپ را در اختیار دارد ، فضای بیشتری برای ضد حمله بیش از حد معمول

نقش های ساکا و تیرنی در این هیبرید خطرناک است

اما برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد هوش و جزئیات میکروسکوپی که آرتتا در مورد موقعیت بازیکن به کار می برد ، باید بر نحوه تغییر آرسنال از 3-4-3 به 4-3-3 در مالکیت. این همه چیز در مورد حرکت است کیران تیرنی و ساکا در جناح چپ – و اتفاقاً منطقه ای است که دوشنبه شب بیشترین آسیب را به لیورپول وارد خواهد کرد.

تیرنی اخیراً به دو دلیل به عنوان یک مدافع میانی سمت چپ به میدان رفته است. در مرحله اول ، توانایی فنی او به او این امکان را می دهد که پاس های خط شکن مهمی را در خط میانی بازی کند و از عقیم شدن مالکیت آرسنال جلوگیری کند. در مرحله دوم ، این بدان معناست که آرسنال وقتی توپ را در اختیار دارد ، می تواند شکل را تغییر دهد تیرنی در حال قوس زدن است برای تبدیل شدن به یک دفاع چپ تهاجمی (تقلید ، تا حدی تداخل مدافعان میانی کریس وایلدر) و مدافع بال چپ ساکا در حال فرو رفتن برای تبدیل شدن به بخشی از خط هافبک میانی سه.

READ  قرمزها می توانند اثر خود را نشان دهند

هیچ چیز مخفی نیست که لیورپول باریک 4-3-3 می توان از پایین پهلو گرفت. انتظار می رود که ترنت الکساندر-آرنولد و رابرتسون در حمله باریک بمانند ، در حالیکه سه بازیکن جلوی کلوپ باریک خواهند ماند ، این در حالی است که در صورت شکست حریف ، دو مدافع میانی (و یک هافبک دفاعی در حال سقوط) باعث می شوند تا بالهای خود را بپوشانند.

الکساندر-آرنولد احتمالاً برای کنار آمدن با چگونگی مبارزه می کند تیرنی و ساکا همانطور که مورب از همان کانال عبور می کند ، از آن طرف دور می زند و با Aubameyang مثلث تشکیل می دهد. بدتر از این ، مدافعان کناری لیورپول عموماً به طور موثر توسط حریفانی که مدافعان کناری آزاد هستند برای افزایش قدرت و رسیدن به آن پاس ها محدود می شوند. بازیکنان کلوپ می توانند در جناح چپ – و در دو انتهای زمین – تعداد بیشتری داشته باشند و از آنها عقیده کافی داشته باشند.

البته این بدان معنا نیست که آرسنال به سطح لیورپول نزدیک است. آنها بدون توجه به اینکه امتیاز نهایی دوشنبه شب در آنفیلد چیست ، در این فصل برای کسب عنوان قهرمانی به چالش نخواهند پرداخت. اما آنچه عملکرد آنها احتمالاً نشان خواهد داد ، و علاوه بر شواهد حاصل از بیش از 9 ماه سلطنت آرتتا ، این است که آرسنال بیشتر است تاکتیکی زیرک از هر چهار رقبای برتر آنها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *